ربات یا همان Bot جدیدی که به تازگی باهاش آشنا شدم داخل Telegram زندگی می‌کنه و با اسم 0_0 X_X شناخته میشه و وظیفه چندان جالبی نداره.

این ربات برای سایت tgchans به جمع آوری و ذخیره کردن پیام‌های ارسال شده در تلگرام می‌پردازد.

کافی است تا این ربات‌ها عضو یک کانال، گروه بزرگ یا گروه معمولی تلگرامی باشند تا بتوانند تمام پیام‌های رد و بدل شده را جمع آوری و ذخیره کنند.

نکته جالب‌تر اینکه، Bann کردن این ربات‌ها راه حل خلاصی از دست اونها نیست!

هر بار که یکی از این ربات‌ها به یک گروه یا کانال اضافه شوند، امکان مشاهده و خواندن پیام‌های قبلی رو هم دارند و این یعنی اینکه به ازای هر ربات nی که Bann شود، وجود دارد ربات n + 1ی که همچنان به پیام‌ها دسترسی دارد.

185.46.101.151 هم IP سرور tgchans.comه و روی این سرور سایت letshelp.ru نیز در حال سرو شدنه. این سرور و دامنه به نام Zaraysky Michail ثبت شده که تقریبا اطلاعات خاصی از این هویت در دسترس نیست، فقط یک برنامه‌ نویس روس رو با نام Michael Zaraysky رو میشه پیدا کرد و هیچ بعید نیست که هر دو هویت مربوط به یک نفر باشه و در حال حاضر هم به هیچ وجه حوصله درآوردن ته و توه این قضیه رو ندارم. ضمن اینکه yandex.ru هم به فردی که پشت tgchans.comه مرتبطه.

مساله بعدی هم اینکه من به هیچ وجه با زبان روسی آشنایی ندارم و در حال حاضر هم حوصله ترجمه کردن متون داخل این وبسایت‌ها رو با ابزارهای ترجمه موجود ندارم. اگر کسی این کار رو کرد و می‌دونست که حرف حساب این سایت‌ها چیه، حتما کامنت بذاره و یا به من یک e-mail ارسال کنه.

در آخر اینکه هدف این ربات‌ها جمع آوری و ذخیره و ثبت پیام‌های جابجا شده در تلگرامه، می‌تونید تو سایت tgchans.com گروه‌ها و کانال‌هایی که پیام‌هاشون ثبت شده و یا در حال ثبت شدنه رو ببینید، می‌تونید حتی داخل این پیام‌ها به دنبال Keywordهایی که دوست دارید بگردید و خوبه که نسبت به وجود این ربات‌ها آگاه باشید و دوستان خود رو هم مطلع کنید.

اطمینانی ندارم - البته فعلا - که این کار برای اهداف خرابکارانه است یا نه، ولی خب، قطعا در جریان بودن از وجود همچین رباتی بد نیست.